Конспект заняття з малювання "рибки в акваріумі". Конспект заняття з малювання на тему: «Рибки в акваріумі» Малювання рибки плавають в акваріумі

мета:навчання дітей вмінню рісo вать рибок в акваріумі.

завдання:

Закріпити знання дітей про стрo еніі риб, серед їх o Бітані; вчити дітей рабo тать над композицією сюжетного малюнка;

Ізo зображують кілька рибo до, що пливуть в різних напрямках; зображати предмети овальної форми;

Сo вершенствo вать навички рісo вання вo Сковен крейдою, розвивати дрібну м0торіку рук.

Матеріал й устаткування:ілюстрації рибo до в акваріумі, альбo мние листи, вo Сковен крейда на кожну дитину.

Хід заняття:

вихователь:хлопці, сьогодні вранці листоноша приніс нам лист. Але щоб вгадати, хто нам написав, відгадайте загадку.

Плаваю під містком

І виляю хвостиком.

За землі не ходжу,

Рот, щоб я не кажу,

Очі їсти - не блимають,

Крила є - не літаю.

діти:відповіді дітей

вихователь:Молодці, хлопці, нам написала рибка. Хлопці, рибку дуже сумно, тому що у неї зовсім немає друзів. Як ми можемо їй допомогти?

діти:намалювати, зліпити

вихователь:да, хлопці, і ми сьогодні з вами намалюємо рибку друзів.

А давайте подивимося, що є у рибки?

діти:тіло, голова, хвіст, плавники

вихователь:Який ФO рми у нього тіло, хвo ст, плавники?

діти:телo o вального, плавники і хвіст трикутні

вихователь:а гдe живуть рибки?

діти: В Мo ре

вихователь:а Мo жет жити рибка в квартирі?

діти:да, якщо її помістити в акваріум

вихователь:сегo дня ми будемо малювати рибок в акваріумі, але спочатку підготуємо наші пальчики.

Пальчикова гімнастика «Рибка»

Рибка плаває в водиці.

Рибці весело грати.

Рибка, рибка, пустунки,

Ми хочемо тебе зловити.

Рибка спинку ізогнула,

Крихітку хлібну взяла.

Рибка хвостиком вильнула,

Швидко-швидко спливла.

Дві долоньки разом зображують плавальні рухи.

Плескають у долоні

Долоні черзі стискаються в кулак.

Плавний рух кожної долонею.

Хапальні рухи «щіпкою».

Плавні сходяться і розходяться руху обома руками.

Практична частина:

вихователь:а зараз ми займемо свo і мe ста і приступимо до рабo ті. У каждo го з вас на стo ле є все неo бходімое. Рісo вать ми будемо вo Сковен крейдою. Кa кого кольору будуть наші рибки?

відповідь дітей :.

вихователь:а какo го кольору вo доросли?

відповідь дітей: (зеленo го)

вихователь:но кими лініями Мo жно рісo вать водo росли?

відповідь дітей: (прямими і вo лністимі)

вихователь:а камінчики какo го цвe та?

відповідь дітей: (РA зного)

вихователь:а но кой форми?

відповідь дітей: (круглі і o вальні)

вихователь:тепe рь виберіть мелo до, Кo торий ВA м нрa вітся і ми пo пробуємо нарісo вать рибку в повітрі. молo дці! А тe перь нарісуe м рибo до в нa ших a кваріумах.

(Діти виконують роботу)

Людмила Черяпкіна
Заняття з малювання акварельними фарбами в середній групі «Рибки плавають в акваріумі»

Малювання в середній групі "Рибки плавають в акваріумі"

освітня область: «Художньо-естетичний розвиток».

мета: Реалізація самостійної творчої діяльності.

програмні завдання:

- освітні: Вправляти дітей в техніці роботи з акварельними фарбами; продовжувати вчити дітей малюватисилуети рибок пливуть в різних напрямках, формувати у дітей уявлення про риб, як про живих істот, що живуть у воді, формувати знання у дітей про характерному будові риб: Форма тіла, плавники, Зябра і т. Д., Формувати навички та вміння дітей в образотворчій діяльності, закріплювати знання дітей про акваріумних рибок.

- розвиваючі: Розвивати вміння розташовувати зображення на всьому аркуші при передачі сюжету, емоційну чуйність; вправляти в правильному триманні кисті (не напружуючи м'язів, і не стискаючи пальці, розвивати уяву, художньо-творчі здібності,

- виховні: Виховувати емоційно-естетичні почуття дітей, акуратність в роботі, прищеплювати любов до живої природи.

форма проведення: спільна діяльність.

методичні прийоми: Організаційний момент, практичні вправи, физкультминутка «П'ять маленьких рибок», Пальчикова гімнастика « рибки» , Сюрпризний момент, підведення підсумків.

демонстраційний матеріал: макети: Золотий рибки, акваріума з рибками, Риб різного забарвлення.

Роздатковий матеріал: Аркуші паперу формату А5 в горизонтальному положенні, кисті, акварельні фарби.

попередня робота: Розгляд ілюстрацій «Риби», Читання художньої літератури: А. С. Пушкін «Казка про золоту рибку» , Пермяк «Перша рибка» , І. Токмакова «Де спить рибка» , російська народна казка «По щучому велінню», Знайомство з назвами акваріумних і річкових риб, Ліплення рибок, складання фігур риб з різних геометричних фігур.

Хід заняття:

вихователь: Хлопці, а у нас сьогодні гостя. А хто це, ви дізнаєтеся отгадав загадку:

Не ходжу і не літаю,

А спробуй наздожени!

Я буваю золота.

Ну-ка, в казку заглянь!

Ви дізналися хто це?

діти: Дізналися, це Золота рибка.

вихователь: Правильно, золота рибка. Подивіться, яка вона красива. Давайте її розглянемо і згадаємо, що є у рибки?

діти: У рибки є тулуб, плавники(На спинці і на животі, черевці, хвіст, голова, очі, зябра.

вихователь: Хлопці, а як ви думаєте, де живуть риби?

діти: Риби живуть в річці, море, озері.

вихователь: Хлопці, а давайте пограємо.

Физминутку «П'ять маленьких рибок»

П'ять маленьких рибок плескалися в річці.

(Імітація руху риб)

Лежало велике колоду на піску.

(Розвести руки в сторони)

перша рибка сказала: - пірнати тут легко.

(Імітація пірнання)

друга сказала: Адже тут глибоко.

(Чи загрожують вказівним пальцем)

третя сказала: мені хочеться спати.

(Руки скласти під вухо)

Четверта стала трохи замерзати.

(Потерти кистями плечі)

п'ята крикнула: Тут крокодил,

(Руками імітують пащу крокодила)

Пливіть швидше, щоб не проковтнув.

(Тікають)

вихователь: Молодці! А у нас вдома риби можуть жити? (Відповіді дітейДа). Звичайно, можуть, подивіться, у мене теж є акваріум. хто плаває в моєму акваріумі?

діти: Золота рибка.

вихователь: Правильно. Хлопці, а яка вода повинна бути в акваріумі?

діти: Чиста, прозора.

вихователь: Дуже добре, залишилося швидше запустити туди рибок. Чи згодні?

діти: Так.

вихователь: Тоді сідайте на свої місця. Сьогодні я вам пропоную намалювати Золотій рибці подружок. Давайте розглянемо які бувають рибки в акваріумі. (Показ намальованих рибок) Яка у них забарвлення? (Різна). В якому напрямку пливуть рибки? різному: Одні вліво, інші вправо). А що ще є в акваріумі? (Водорості, камінчики). Якого кольору будуть наші рибки? (Відповіді дітей)А якого кольору водорості? (Зеленого). Якими лініями можна малювати водорості? (Хвилястими). А камінчики, якого кольору? (Різного). А який вони форми? (Круглі і овальні).

Молодці! Але перш ніж приступити до роботи, спочатку нашим пальчикам треба зробити зарядку, що б вони добре працювали. Сядьте прямо. Спинки прямі.

пальчикова гімнастика « рибки» .

Рибки плавають в водиці.

Рибкам весело грати.

рибки, рибки, Пустунки,

Ми хотіли б вас зловити.

Рибки спинки зігнули,

Рибки хвостиком махнув,

І швидше за спливати.

вихователь: Молодці! А тепер приступаємо до роботи. Згадаймо як працювати з акварельними фарбами: Змочуємо пензлик, віджимаємо крапельку про край баночки, набираємо фарбу на пензлик. Після закінчення роботи одним кольором, пензлик добре миється. щоб фарби не змішалися, Потрібно трохи почекати і малювати інший фарбою.

вихователь: Хлопці, подивіться, які красиві у нас рибки(Діти розглядають рибок, які вони різні (товстенькі, худенькі, великі і маленькі, які різні у них хвостики і. Т. Д, я думаю, що наша Золота рибка дуже задоволена, Адже, у неї стільки багато подружок.

Публікації по темі:

"Рибки плавають в водиці." - (друга молодша група). Образотворчого мистецтва. (Малювання). МЕТА: Залучати дітей молодшого дошкільного віку до образотворчої.

Фотозвіт з аплікації (колективна робота) в середній групі «Рибки в акваріумі». Автор вихователь Мадоу дитячий сад «Дарування» Коновалова.

Конспект РІД по аплікації в середній групі «Рибки в акваріумі». Конспект РІД по аплікації в середній групі "Рибки в акваріумі". Мета :.

Мета: Вчити дітей ліпити з пластиліну круглу і овальну форму. Розвиток дрібної моторики. Виховувати у дітей самостійність, акуратність.

Конспект заняття з малювання акварельними фарбами «Космея» в старшій групіКонспект заняття в старшій групі по малюванню «КВІТИ» (космея) Завдання: Продовжувати знайомити з акварельними фарбами, вчити способам роботи.

Марія Якушева
Конспект заняття з малювання в середній групі «Рибки в акваріумі»

Конспект заняття з малювання в середній групі

"Рибки в акваріумі"

мета: Навчання дітей вмінню малювати рибок в акваріумі.

завдання: Закріпити знання дітей про будову риб, серед їх проживання; вчити дітей працювати над композіцоей сюжетного малюнка - зображати кілька рибок, що пливуть в різних напрямках; зображати предмети овальної форми; зафарбовувати предмети, використовуючи штрихи різного характеру: Цятки, рисочки, смужки, точки; удосконалювати нивакі малювання восковими крейдою, Розвивати дрібну моторику рук.

Матеріал й устаткування: Ілюстрації рибок в акваріумі, Тоновані альбомні листи, воскові крейди на кожну дитину.

Хід освітньої діяльності.

Вступна частина:

вихователь: - Хлопці, помотріте, скільки у нас сьогодні гостей. Давайте, зніми привітаємося.

Давайте, їх розглянемо. Що є у рибки?

відповідь дітей:(Тіло, голова, хвіст, плавники)

вихователь: -Який форми у нього тіло, хвіст, плавники?

відповідь дітей: (Тіло овальне, плавники і хвіст трикутні)

вихователь: А де живуть рибки?

відповідь дітей: (у морі)

вихователь: А може жити рибка в квартирі?

відповідь дітей: (Та якщо її помістити в акваріум)

вихователь: Сьогодні я вам пропоную намалювати рибок в акваріумі. давайте розглянемо, які бувають рибки в кваріуме. яка у ніхрасцветка?

відповідь дітей: (Різна)

вихователь: В якому напрямку пливуть рибки?

відповідь дітей: різному: Одні вліво, інші вправо.)

вихователь: А що ще є в акваріумі?

відповідь дітей: (Водорості, камінчики).

Основна частина:

Физминутку

Рибка плаває в водиці

рибку весело гуляти

(З'єднують по черзі пальчики від вказівного до мізинця і назад).

рибка,рибка, Пустунки,

(Погрозити вказівним пальцем)

Ми хочемо тебе зловити.

(Закручують руками вперед-назад)

рибка спинку ізогнула,

(Присідають, крутячи тулубом)

крихту хлібну взяла.

(Показати руками хапальні вправи)

рибка хвостиком махнула,

(Присідають, крутячи тулубом)

дуже швидко спливла.

Практична частина:

вихователь: А зараз ми займемо свої місця і приступимо до роботи. У кожного з вас на столі є все необхідне. малюватими будемо восковими крейдою. Якого кольору будуть наші рибки?

відповідь дітей:.

вихователь: А якого кольору водорості?

відповідь дітей: (Зеленого)

вихователь: Якими лініями можна малювати водорості?

відповідь дітей:(Прямими і хвилястими)

вихователь: А камінчики якого кольору?

відповідь дітей:(Різного)

вихователь: А якої форми?

відповідь дітей: (Круглі і овальні)

вихователь: Тепер виберіть крейда, який вам подобається і ми спробуємо намалювати рибку в повітрі. молодці! Атеперь намалюємо рибок в наших акваріумах.

(Діти виконують рвботе)

Заключна частина:

вихователь: які красиві рибки у вас вийшли! молодці!

Давайте їх розглянемо.

Чия робота сподобалася вам більше? Чому?

Публікації по темі:

Програмне зміст. Розвивати колірне сприйняття. Тренувати дітей у підборі різних відтінків одного кольору. Розвивати почуття композиції.

Діти в моїй групі завжди чекають заняття з малювання, аплікації, ліплення, конструювання з особливим настроєм, тому що знають це завжди цікаво. Я.

Ось так непомітно для всіх підійшов до кінця наш навчальний рік. Ми з дітьми провели підсумкове заняття по додаткової освітньої послуги.

Ми з вихованцями виконали колективну аплікацію. На початку нашої роботи хлопці розглянули живих рибок в кабінеті психолога, були відзначені.

Конспект інтегрованого НСД з використанням пальчикової техніки малювання «Рибки в акваріумі»Тема: «Рибки в акваріумі» Мета: Створення умов для розвитку художньо-творчої активності дітей за допомогою нетрадиційного малювання.

Конспект заняття «Рибки плавають в акваріумі» (друга молодша група)«Рибки плавають в акваріумі» (малювання) Програмне зміст: Освітні завдання: Вчити дітей малюванню риб в акваріумі. Вчити.

Яковенко Марина Анатоліївна
Посада:вихователь
Навчальний заклад:МБДОУ - дитячий садок №57 "Білочка"
Населений пункт:місто Улан-Уде
Найменування матеріалу:методична розробка
Тема:Конспект НСД з малювання в середній групі "Рибки в акваріумі"
Дата публікації: 24.09.2017
розділ:дошкільна освіта

Конспект НСД з малювання «Рибки в акваріумі»

(Середня група)

завдання:

малювати

нестандартної

технікою.

розвивати

естетичне

сприйняття навколишнього світу. Виховувати любов до природи, доброту,

чуйність,

виховувати

акуратність

фарбами,

естетичний

розвивати

уява,

художньо

творчі

здібності.

формувати

образотворчої діяльності.

Виховувати емоційно-естетичні

почуття дітей.

Закріплювати знання дітей про акваріумних рибок.

попередня

робота:розгляд ілюстрацій і фотографій

зображенням акваріумних рибок.

Устаткування і матеріали:демонстраційний матеріал - рибка в

акваріумі; роздатковий матеріал-тонований папір блакитного кольору,

палітри, серветки, фарби гуаш, ватяні палички, клейонки на столи,

пороллоновие губки, трафарети з рибками, мольберт.

Хід НСД:

Діти відгадайте загадку:

Подивіться, будинок стоїть

До країв водою налитий,

Без віконець, але не похмурий,

З чотирьох сторін прозорий.

У цьому будиночку мешканці

Всі вмілі плавці.

Хлопці, давайте з вами пограємо своїми долоньками. Уявімо що

долоньки - це рибки, а самі ми камінчики.

Звучить музика Сен-Санса «Акваріум».

Діти виконують рухи однією рукою (зображуючи пливе рибку),

потім інший; потім двома руками разом, зображуючи двох рибок.

Хлопці, я вам сьогодні принесла свою рибку. Вона у мене вдома в акваріумі

живе. Подивіться, яка гарна!

Якого кольору рибка?

Якого ще кольору бувають рибки?

Але ось тільки моя рибка якась сумна, невесела. Як ви думаєте,

Давайте їй намалюємо подружок-рибок.

А малювати ми будемо особливим способом. Я зараз вам покажу.

Прикладаємо до блакитному папері трафарет. Щільно притискаємо його. інший

рукою беремо губку, мачає в фарбу, і тепер будемо прімаківать,

щоб нічого блакитного не залишилося і рибка вийшла яскравою. ватною

паличкою стусаном малюємо лусочки, потім паличку перевертаємо, маку

в чорну фарбу, і малюємо рибку око і рот.

Потім, маку пальчик в зелену фарбу і малюємо водорості. Р

Хвилясту лінію проводимо зверху вниз не відриваючи пальчик, натискаємо

сильно, щоб промальовувати добре.

Витираємо пальчик серветкою.

Робота дітей.

Готові малюнки розміщую на дошку.

Хлопці, подивіться на малюнки. Яка рибка вам сподобалася?

А тепер давайте пограємо. Уявімо що ми - рибки.

(Пальці обох рук складені «пучкою». Руки рухаються хвилею від плеча,

зображуючи пірнаючих рибок)

Рибки плавали, пірнали

У чистій тепленькою воді.

Те стиснуться,

(На останньому слові пальці рук дуже щільно стискаються)

разожмутся,

(Пальчики сильно розгортає в сторони)

Те зариються в піску.

(Знову склавши пальчики, руками по черзі робите руху, як

ніби розкопуєте пісок)

Хлопці, подивіться як стало весело моїй рибку! У неї сьогодні багато

Конспект заняття з малювання для дітей з порушенням інтелекту

другий рік навчання (з Таршіенський храмовий комплекс група).

Тема: «Рибки в акваріумі»

мета: Навчити дітей малювати пальчиками рук.

завдання: Вчити дітей залишати відбитки пальчиків всередині силуету рибкиі не виходити за контур. Закріпити червоний, жовтий цвет.Развітіе дрібної і загальної рухової моторікі.Воспітивать інтерес до навколишнього світу.

устаткування: Аркуші паперу у вигляді акваріума, фарби червоного і жовтого кольору, картки червоного та жовтого кольору, гість заняття -іграшка рибка рибка на паличці для гри гімнастика для очей, для гри таз з гречкою і іграшки-рибки, картонні рибки і прищіпки, акваріум з рибками 3Д.

Словникова робота: рибка, хвіст, плавники, очі, луска

Хід заняття:

Коло радості:

Сонце яскраве встає
Промінчики свої нам шле
.

Руки до сонця ми протягнемо,
Здрастуй, сонечко ми скажемо!

Хлопці, давайте привітаємося один з одним як пташки носиками,

Як рибки бочок про бочок, як зайчики хвостиками.

Подивимося, один одному в очі і посміхнемося.

Сюрпризний момент:

Вихователь: Хлопці, у нас в групі незвичайна гостя, а хто це ви дізнаєтесь, як тільки відгадаєте мою загадку:

загадка:

Плаваю під містком,

І виляю хвостиком.
За землі не ходжу,

Рот, щоб я не кажу,
Очі їсти - не блимають,

Крила є - не літаю.

(Рибка-балиқ)

А в нашій групі живуть рибки? Давайте розглянемо

іх.Скажіте, хлопці, де живуть рибки? рибки живуть

акваріуме.Рибкі хочуть з нами пограти.

Гра: «Злови рибку»

Художнє слово:

Рибки плавають в водиці

Рибкам весело грати

Те стиснуться, разожмутся

Те зариються в піскуі серед каменів.

Подивіться рибки сховалися від нас давайте їх зловимо.

( У таз з гречкою діти опускають руки і викопують невеликі іграшки, що зображують риб)

Проблемна ситуація:

вихователь: Нашої рибку стало грустно.От чого тобі рибка стало грустно.Она хоче, щоб все рибки стали її друзями. Але для цього треба познайомитися з рибками ще ближче.

обстеження об'єкта З чого складається рибка? »

Спочатку розглянемо з чого складається рибка.

У риби єочі , Для чого вони потрібні? Щоб все бачити.

Гімнастика для очей :

Хлопці подивіться наша рибка попливла вгору, а тепер вніз.Наша рибка попливла в сторону вліво, а тепер вправо. (Діти дивляться очима вгору, вниз, вліво, вправо)

У рибки єрот . Артикуляційне вправу: «Рибка відкриває рот»- Покажіть, як рибка ротик відкриває і закриває. Не поспішайте

У рибки єхвіст . Він служить їй кермом.

Гра з прищіпками «Риб'ячий хвостик»

Подивіться, які гарні рибки. А ми можемо зробити їх ще красивіше. Прикрасьте хвіст рибки різнокольоровими прищіпками

Читання вірша і інсценування

Рибка рибку наздоганяла,
Рибка хвостиком виляла.
Тикнулася в черевце: - Догнала!
Гей, подружка! Як справи?

Ще у рибки єплавники .Для чого вони їй потрібні?

Щоб плавать.Давйте поплаваем як рибки за допомогою плавників (показують)

Тіло рибки покрито пластинками целуска .Зачем вона рибку? (Захищатися)

А зараз ми трохи поплаваем:

Гра: Рибки

Рибки плавають на річці

Найяскравіше, чистіше срібла

Блищить у рибки луска,

Вільнет хвостом туди-суду

І рибки немає, І немає сліду

А в домашніх умовах рибки живуть де?

У домашніх умовах рибки живуть в акваріумі.

Наші рибки будуть жити вакваріумі .

А тепер допоможемо рибку намалюємо їй багато, багато друзів в акваріумі.

Показ і розглядання зразка.

Показ поетапного виконання роботи :

Будемо малювати незвичайним способом, за допомогою наших пальчиків і фарб. Спочатку повторимо кольору за картками: покажіть червоний колір, а тепер жовтий колір.

Наші риби будуть яскраві, красиві.

Тепер за допомогою пальчиків будемо малювати. Вибираємо будь-який колір ізалишаючиемвідбитки пальчиків всередині силуету рибкиіне виходимо за контур.

Пальчикова гімнастика:

Жив собі один минь

Два йоржа дружили з ним.

Прилітали до них три качки

За чотири рази на добу

Раз два три чотири п'ять.( діти пріспупают до роботи малюютьпід фонову музику)

-Творчі робота дітей.

Вихователь: А тепер, хлопці, приступайте до роботи, а я вам буду допомагати.

підсумок: Вихователь: Що ми з вами хлопці сьогодні

малювали? Р ибка - Дякую вам хлопці, Тепер у мене багато друзів.вихователь: - Хлопці, ви молодці, допомогли Рибкае подружитися з з усіма рибками.Подивіться, як весело вони плавають вакваріумі.

І гра «Рибка»

Рибка плаває в водиці.
Рибці весело грати.
(Дві долоньки разом зображують плавальні рухи)

Рибка, рибка, пустунки,
Ми хочемо тебе зловити.
(Долоні черзі стискаються в кулак)

Рибка спинку ізогнула,
Крихітку хлібну взяла.
(Хапальні руху дрібкою)

Рибка хвостиком вильнула,
Швидко-швидко спливла.
(Помахати рукою)

Очікуваний результат: знати-з чого складається рибка

Уметь- малювати пальчиками

мати - малювати не виходячи за контур